wtorek, 4 września 2012

Znane flagi płockich kibiców.

Flagi wykonane dzięki grupie Ultras N@fciarze.

W tym dziale prezentuje część flag, które wiszą na meczach naszej drużyny. Najpierw te które zostały uszyte własnoręcznie przez członków Grupy Ultras "N@fciarze", bądź też zostały wykonane na nasze zamówienie.


Flaga wykonana na zamówienie, oficjalnie zadebiutowała na meczu piłkarzy ręcznych ze Śląskiem Wrocław. Flaga ta powstała prawie trzy lata po zawiązaniu grupy, ponieważ od początku naszym priorytetem była działalność na stadionie. Jednak w końcu doczekaliśmy się flagi, która dodatkowo akcentuje i podkreśla to, co przez te trzy lata zrobiliśmy dla naszej Wisły.

Do powstania tej flagi przyczyniło się wiele osób skupionych wokół naszego forum. Dzięki naszej zrzutce powstała najbardziej efektowna fana Wisły. Wykonana została na zamówienie w Łodzi.

Flaga ta została uszyta własnoręcznie przez członków naszej Grupy, zadebiutowała na meczu z Zagłębiem Lubin na jesieni 2002, obecnie wywieszana jest odnowiona wersja flagi.

Flaga ta została wykonana własnoręcznie m.in. przez członków naszej Grupy, zdążyła zadebiutować na stadionie w Płocku, ale tak naprawdę nie jest jeszcze wykończona.

Flaga ta została wykonana własnoręcznie przez dwóch członków naszej Grupy przed rundą wiosenną sezonu 2004/05.
 
Flaga ta została wykonana na zamówienie wiosną 2005 roku.


Flaga kibiców piłki ręcznej, zadebiutowała na meczu z Iskrą Kielce.

Flaga ta, wykonana przez jednego byłych już członków "N@fciarzy", pojawia się głównie na meczach wyjazdowych.

Największa sektorówka Wisly Płock, przez pewien czas (kilka lat) jedyne płockie płótno sektorowe. Została uszyta w wyniku zbiórki pieniędzy zorganizowanych przez Radio Puls, z inicjatywy prowadzących Magazyn Kibica, który przeżywał wówczas lata świetności.


Sektorówka ta zadebiutowała na meczu piłkarzy ręcznych z Iskrą Kielce. Nazwa klubu wypisana jest złotą czcionką mającą symbolizować Mistrzostwo Polski wywalczone przez naszych szczypiornistów. Flaga ta, mimo rozmiarów odpowiadająch wymiarom trybuny w hali Chemika, została zaprezentowana także na stadionie przy ulicy Łukasiewicza.

                                                   
Flagi Fanclubów


Flaga FC Sanniki, zaliczyła sporo meczów w Płocku oraz bardzo dużo meczów wyjazdowych. Praktycznie zawsze obecna na meczach zgody w Zabrzu.


Flaga "Duma Mazowsza" FC Sierpc, wykonana dość dawno przez kibiców tamtejszego Kasztelana - ostatnio znowu można ją zobaczyć w Płocku. Zaliczyła kilka wyjazdów do Warszawy, ale także np. dziesięć lat temu do Iławy.

Flaga FC Gąbin, zadebiutowała wiosną 2005 roku na meczu z Wisłą Kraków, wywieszana od tej pory na wielu meczach piłki ręcznej oraz nożnej. Pierwszy wyjazd zaliczyła na mecz z Polonią w Warszawie i ciągle zalicza kolejne.
                                       
Inne flagi Wisły
 

Flaga NAFCIARZE powstała długo przed zawiązaniem Grupy Ultras N@fciarze. Pomimo, że wiele przeszła, ciągle jest ona reprezentacyjną flagą kibiców naszego klubu.

Jest to najdłuższa flaga na płot Wisły Płock, pamięta już kilka sezonów.

Flaga ta została wykonana przez ekipę z Górnej. Powstała ona w ekspresowym tempie ze względu na debiut Wisły w europejskich pucharach. Zszycie flagi do końcowego wyglądu zajęło 2 dni. Płotno zaliczyło swój debiut 28 sierpnia 2003 roku na meczu Wisła-FK Ventspils.


Kibice Płocka to kolejna flaga stworzona przez FC Górna. Zadebiutowała 13 marca 2004 roku na inaugurującym rundę wiosenną meczu z Górnikiem Łęczna. Zamiarem ekipy z Górnej było stworzenie flagi która różniłaby się od standardowych niebiesko-biało-niebieskich wzorów.

Flaga kibiców ze Skarpy, którzy własnoręcznie ją wykonali.

Flaga wykonana przez Gazetę Wyborczą dla osiedla które zdobyło najwięcej punktów w konkursie typerów. Przejęta w posiadanie przez tamtejszą młodą ekipę.

Flaga owianej jak na razie tajemnicą nowej grupy kibicowskiej.

                                                   
Stare flagi
 

Płótno to zostało uszyte na cześć Litwinów grających w naszej drużynie, którzy wnosili duży wkład w oblicze naszego zespołu. Flagę tę również wykonaliśmy własnoręcznie. Zadebiutowała na jesieni 2002.


Fanatycy są stosunkowo "młodzi", zadebiutowały 3 maja 2003 na meczu z Groclinem. "Zadebiutowały" to nie jest może odpowiednie słowo, bo wcześniej płótno to wisiało na naszym stadionie jako "barwy". W każdym bądź razie od meczu z Dyskobolią flaga ta ma obecny wygląd. Została ona wykonana przez N@fciarzy.

Flaga ta ustąpiła miejsca nowej wersji pasiaka, fladze "Wisla Płock".

Flaga ta, wykonana na zamówienie N@fciarzy, zadebiutowała na meczu przy ulicy Łukasiewicza na jesieni 2002. Zaliczyła już kilka wyjazdów, w tym m.in. na historyczny mecz z FK Ventspils w el. Pucharu UEFA . Obecnie wycofana z użycia z powodu kontrowersji związanej z układem barw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz