środa, 5 września 2012

"Płoccy Kibice Pomagają"

                                         Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
                                                 nie przez to kim jest,
                                          lecz przez to, czym dzieli się z innym.”
                                                           Jan Paweł II


Akcje charytatywne.
Ważnym polem naszej działalności są akcje charytatywne. Korzystając z naszego potencjału organizacyjnego i zasobów ludzkich staramy się wspierać osoby z naszego regionu, które szczególnie tej pomocy potrzebują. Kierujemy się zasadą „Płoccy kibice pomagają – na nas zawsze możesz liczyć!”.
Wszystko zaczęło się od grudnia 2007r., kiedy to zostaliśmy poproszeni o pomoc w zbiórce żywności i loterii organizowanej przez płockie Centrum Wolontariatu. Akcja była udana, a nasza pomoc, choć relatywnie nieznaczna – sprawiła, że zauważyliśmy potencjał drzemiący w płockich kibicach, jeśli chodzi o akcje prospołeczne. Okazało się, że kibiców nie trzeba długo namawiać na działalność non-profit, bo są do niej przyzwyczajeni.
W 2008 roku zorganizowaliśmy pierwszą samodzielną akcję „Kibice dzieciom, czyli akcja MIŚ”. Polegała ona na zbiórce zabawek, głównie pluszaków dla Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku. Oprócz zabawek dzieciaki zostały przez nas wyposażone w klubowe gadżety – szaliki, koszulki, vlepki i chyba nawet można stwierdzić, że to właśnie ta część prezentu sprawiła im największą radochę…


Grudzień 2009 to pierwsza duża akcja charytatywna składająca się z dwóch elementów – koncertu oraz licytacji gadżetów i pamiątek kibicowskich. Koncert odbył się w Piwiarni i mimo, że nigdy wcześniej nikt z nas nie zajmował się zawodowo organizacją tego typu eventów, to udało nam się na niego sprzedać całą pulę – 200 biletów. Jako ciekawostkę można dodać, że był to debiut sceniczny znanych już dzisiaj reprezentantów płockiej sceny – Myczkinsa i ENKATE. Licytacje gadżetów też szły nad wyraz dobrze, dzięki czemu udało nam się zebrać łącznie kwotę 13400zł, za którą wyposażyliśmy płocki Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w potrzebne sprzęty, oraz obdarowaliśmy ok. 60 dzieci świątecznymi paczkami. Uśmiech na twarzach najmłodszych wynagrodził nam cały trud przygotowania akcji.
Do Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego wróciliśmy już w marcu 2010 roku. Kiedy okazało się, że jednej z podopiecznych ośrodka urodziło się dziecko, które ze względu na swoją chorobę potrzebowało specjalistycznego sprzętu wartego kilkaset złotych kierowniczka placówki od razu zwróciła się po pomoc do kibiców. Długo się nie zastanawiając zrobiliśmy szybką zrzutkę we własnym gronie i zakupiliśmy małej Blance potrzebny sprzęt.W roku 2010, kiedy zbliżały się święta jasnym było dla wszystkich, że zbliża się również nasze coroczne „pozytywne zamieszanie w środku zimy”. Tym razem postanowiliśmy pomóc Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „Nadzieja w Nas”, które zajmuje się m.in. prowadzeniem świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Świetlica wymagała generalnego remontu, ale co to dla nas… Zorganizowaliśmy koncert w Strefie2010, na którym wystąpił Małpa z Torunia, Solar/Białas, oraz lokalne składy. Na to wydarzenie, mimo niesprzyjającej pogody (atak zimy) zdecydowało się przybyć ok. 500 osób. Dzięki wpływom z koncertu i aukcji gadżetów udało się zebrać 12420zł, za które wyposażyliśmy świetlicę w nowe meble, dywany, komputery, TV, oraz Play Station2. Dzięki temu dzieci z domów patologicznych mogą, choć na chwilę oderwać się od swoich codziennych problemów.

W roku 2011 miał miejsce nieszczęśliwy wypadek samochodowy, w wyniku, którego jeden z naszych kolegów – kibiców stracił nogę. Jasnym, więc było dla nas to, że celem tegorocznej akcji będzie zebranie takiej kwoty pieniędzy, aby nasz kolega mógł sobie kupić specjalistyczną protezę.
Akcja składała się z trzech elementów – koncertu (w Strefie 2010 zagrali dla nas Firma,DJ600V, Boruta i lokalne składy), aukcji gadżetów kibicowskich oraz turnieju kibiców.  Ostatecznie udało nam się zebrać 13000zł, oraz pokazać, że kibicowskie hasło „Nigdy nie będziesz szedł sam” nie jest tylko pustym sloganem.


Obecnie włączyliśmy się w akcje Centrum Wolontariatu i wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki po napojach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz